wtorek, 26 marca 2013

pisanki DIY/ stylizacja zimowa

Tak się złożyło, że podobnie jak obrus ma 4 rąbki- przygotowałam 4 stylizacje. Wystarczy do piątku;).

Propozycja 1
Pierwotnie myślałam o zrobieniu na środku stołu kurnika- skorupki saute, na sianie, w towarzystwie pierza. Opcja  swojskie klimaty; NATURAL,NATURAL, NATURAL EKOLODŻI jak u Ewy Minge ( kto jeszcze nie widział- polecam:)

Aura za oknem sprawiła, że stylizacja mi się nieco rozjechała i do wspomnianych składników trzeba było dodać trochę śniegu. Dla zachowania realizmu, bo nie ma co udawać że polskie kury zielononóżki nóżki mają raczej białe. W naszej rodzinie ukochaną potrawą jest śledź pod pierzynką, który zawsze pojawia się na wielkanocnym stole. Na bożonarodzeniowym też.  I sylwestrowym, majówkowym, urodzinowym, imieninowym ....ogólnie jemy śledzia cały czas. Tym razem będzie miał godne towarzystwo w postaci jajek pod śniegową pierzynką:


Do wykonania zimowej stylizacji potrzebujemy:
- jajka (  w naturalnym kolorze; najlepiej gdyby były ugotowane, u mnie nie zawsze się to udaje)
- sianko suszone ( sklep zoologiczny ; mina sprzedawcy który na pytanie " dla jakiego gryzonia" usłyszał " to do jajek"- bezcenna)
- koszyczek zrobiony z wytłoczki. Ponieważ większość wytłoczek jest teraz w zielonym lub zółtym kolorze, sugeruję malowanie na ulubioną barwę farbami akrylowymi- wykorzystałam farby do ścian (  Benjamin Moore/ REGAL kolor 2133-30 i biała sufitowa).
- śnieg w sprayu i sztuczny śnieg "sypki". Oczywiście możemy jajka wytarzać w zwykłym śniegu, ale efekt będzie dość trudny do zakonserwowania.

Jeśli wolimy koszyczki do majtania, a nie trzymania w dłoni a'la kopertówka, możemy wytłoczkę obwiązać tasiemką ( najlepiej lnianą) lub opleść konopnym sznurkiem. Gotowe.

Zapraszam o świątecznej GALERII pełnej wielkanocnych inspiracji i  na pisanki w wersji PAN/PANI. To już jutro!


2 komentarze:

Maria P pisze...

Calosc wyglada bardzo efektownie. Dobry i tani pomysl. Jak widac nie trzeba wydawac niebotycznych sum na swiateczne dekoracje. Przyjemna inspiracja.
Pozdrawiam goraco
Cleo-inspire

Maja pisze...

Fajnie, że jaja zyskały aprobatę;)