wtorek, 29 października 2013

MAŁY LOFT 8/ Po betonie

Po betonie prace ruszyły z kopyta, choć przez kilka tygodni miałam jeszcze traumę i słyszałam w myślach tętent pękających płyt. Iiiiihaaaaa!
Do tej pory zdarza mi się w trakcie nadzorów podchodzić do betonowej ściany i ją opukiwać.
Jakbym liczyła na to, że odpuka;).

Ekipa po miesięcznym przymusowym urlopie  mogła wrócić do swoich prac i w ciągu kilku dni mieliśmy już po czym chodzić ( deska dąb rozbielony fazowany, olejowany) oraz o co się opierać ( kolory na ścianach- szarości z palet Benjamin Moore).

Pojawiło się też oświetlenie- dyskretne, białe marketowe reflektorki kupione za naprawdę niewielkie pieniądze. Razem z Inwestorką uznałyśmy że nie ma co pakować kasy w coś, co z założenia ma być niewidoczne. I bardzo dobrze na tym wyszłyśmy, bo okrągłe spoty fajnie nawiązują do wybranej stylistyki i dają ładne, punktowe światło.


Przy okazji- skoro jesteśmy już pod sufitem. Pierwsza z obiecanych porad, czyli:
 " Co robić, gdy sufit w stanie deweloperskim faluje jak Bałtyk jesienią, a nie mamy kasy/ czasu / możliwości zaciągnięcia go gładzią?".

Na ratunek w takiej sytuacji przychodzi Betty Moore, która doradziła nam zastosowanie specjalnej,maksymalnie  matowej farby przeznaczonej do sufitów. Pomyśleliśmy z Wykonawcami- farba to farba, cudów nie ma, ale warto spróbować. I co?
Opadły nam szczęki. Farba tak rozprasza światło i optycznie wygładza powierzchnię, że nie widać absolutnie żadnych usterek. Do tego rewelacyjnie nadaje się do punktowych poprawek, żadnych smug po wałku czy pędzlu. Tania w porównaniu do marketowych sufitówek nie jest, ale warta każdej wydanej złotówki.  Obecnie jest to  mój  nr1 na liście REMONTOWEGO POGOTOWIA.

5 komentarzy:

LadiesDesigns by LadyDi pisze...

Ściana jest rewelacyjna !!!!!

Nowiutki Rupieć pisze...

Ah, Ah, AH!!! Who's the ma(j)ster? Jesteś wielka ;)

Maja pisze...

Dzięki Dziewczyny:)
Był taki moment, że przestałam już wierzyć że ta ściana kiedykowliek będzie gotowa

Anonimowy pisze...

Maju swietne betony -tez mam na nie chapke :-)) Powiedz prosze co to za jasny gres w holu ?Czy to czysta biel czy jakas zlamana?

Maja pisze...

W holu są płytki białe, matowe ( czysta chłodna biel) firmy Roca.