sobota, 5 października 2013

DIY - koszyk na wino

Czas wrócić do rzeczy przyjemnych. Czyli- wino;)
Zastanawialiście się kiedyś, w czym i jak podarować komuś ten szlachetny trunek? Osobiście wiele razy miałam z tym problem. Standardowe torebki to nuda, specjalne koszyczki i puzderka często nie grzeszą urodą, a do tego kosztują sporo.

Letni apetyt na truskawki okazał się lekarstwem na ten problem- łubianki nie tylko rozmiarowo zgrywają się z butelką wina, ale też pięknie wyglądają. Można je ozdabiać na tysiąc sposobów- pomalować farbami na intensywny kolor, ozdobić flamastrowymi wzorkami/ napisami, oklejać, owijać, oplątywać... jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Pokażę Wam jak w ciągu pół godziny wykonać efektowny koszyczek, w którym wino prezentuje się naprawdę dostojnie.
Materiał podstawowy- ŁUBIANKA.
Koszyczek na wino, DIYDo ozdobienia swojej łubianki użyję białej farby ( zwykła, emulsyjna farba do ścian), fragmentu pudełeczka po kosmetykach z ładnym nadrukiem, surowego sznurka i sianka.


Koszyczek na wino, DIY


Łubiankę czyścimy ostrą szczoteczką, możemy także przetrzeć ją drobnym papierem ściernym.
Lekko rozwodnioną farbą ( proporcje 4:1) pokrywamy całą powierzchnię. Jeśli łubianka nie miała wyraźnych zabrudzeń, wystarczy jedna pół transparentna warstwa.


Koszyczek na wino, DIY


W warunkach pokojowych łubianka nie powinna schnąć dłużej niż 30 minut. Możemy ją wypełnić siankiem ( do kupienia w sklepach zoologicznych). Dla fanów kolorów polecam kolorowe bibułki.
Rączkę łubianki ozdabiamy przygotowanym w międzyczasie bilecikiem.


Koszyczek na wino, DIY


Umieszczamy w łubiance wino. Gotowe!

Koszyczek na wino, DIY

2 komentarze:

marcin i ja pisze...

Fajny pomysł, też ostatnio o tym myślałam, zwłaszcza, że w Kauflandzie te koszyczki widziałam dwa tygodnie temu po 1,99! Pozdrowienia :)

Maja pisze...

Łubianka to bardzo wdzięczny materiał, tym bardziej jeśli wcześniej był wypełniony pysznymi truskawkami;)))