poniedziałek, 15 października 2012

Vintage Marie ( Olsson Nylander)

Bill i Marie Olsson Nylander realizację swoich marzeń zaczęli od kupienia nadmorskiej re....rudery.
Położony w Arild ( Szwecja) budynek pochodzi z 1970r i stanowi przykład budynku bez charakteru. Za młody na stylową chatkę, zbyt tradycyjny jak na współczesne budownictwo, w zachowaczych rękach nie miałby szans.
Na szczęście zarówno kończyny, jak i umysł Marie pracują na szalonych częstotliwościach dzięki czemu  typowa szwedzka chatka kryje w środku prawdziwą kopalnię DZIWÓW.

MARIE OLSSON NYLANDER-interior design-9


DZIWO pierwsze.
Najpierw natknęłam się na pojedyńcze zdjęcia wnętrz,;dopiero po internetowych niteczkach dotarłam do informacji o autorce. Odkrywając kolejne fotografie byłam niemal pewna, że dom należy do scenografa, ewentualnie stylisty/ dekoratora - spiętrzenie form, tkanin, skonfrontowanie przedziwnych przedmiotów  ze wszystkich stron świata plus wyjątkowo nienachalne, ledwo dotknięte ( mówiąc wprost- opylone najprostszym patentem, czyli "wszystko na biało") elementy architektoniczne wskazywały raczej na osobę która bardziej liczy się ze szczegółem, niż ogółem.
A jednak.
Marie Olsson Nylander to architekt wnętrz.                                                                                                             DZIWO drugie
Kontrast wnętrze- zewnętrze, czyli typowa dla Szwecji i jakże nam obca nieostentacyjność. Skarby w domu, pierdolnik w ogródku , czyli jak nie wprawiać w zakłopotanie biedniejszych sąsiadów. Lub- jak zmylić złodzieja :)

MARIE OLSSON NYLANDER-interior design-13


DZIWO trzecie, czwarte, piąte....

Autorka mówi o swoim domu - eksperyment. I lepszego słowa na opisanie tego projektu chyba nie znajdziemy, więc pozostaje podziwianie efektów:

 


MARIE OLSSON NYLANDER-interior design-10


hemma_hos_marie_olsson_nylander_3_0

hemma_hos_marie_olsson_nylander_5

MARIE OLSSON NYLANDER-interior design-11

Incredible House of an Interior Designer

zdjęcia pochodzą ze stron fancycribs i trendland

Brak komentarzy: