niedziela, 22 stycznia 2012

82. Sabbia, Natura di Terra, Tubądzin. Wichry namiętności.

...czyli historia wielkiego chaosu.
O tym, ile wersji podłóg już przerabiałam- było.
O tym, że nie zdecydowałam się na wylewkę malowaną na biało czego dalej bardzo żałuję- też było.
O tym, że Tubądzin daje ciała ( z uwzględnieniem tylnej części)- jeszcze nie było, zatem prosz:)))

Nie wiem czemu nie wpadło mi do głowy przejrzeć wszystkich 60 paczek gresu tuż przy odbiorze; może dlatego że prowadziłam wtedy kilka projektów, codziennie oglądałam te pieprzone płytki dla klientów z dokładnością pracownika laboratorium i doszłam do wniosku że płytka to płytka, co za filozofia? A może dlatego, że było lato, parno i porno,  +30 stopni i trzeba było przenieść te 60 paczek po 23kg każda z samochodu dostawcy na piętro; obie opcje są prawdopodobne.

W każdym razie- nie obejrzałam, nie sprawdziłam, mea KUPA. Zajrzałam do nich teraz- czyli po prawie pół roku - i o żesz k...
Płytki zdecydowanie targane są wichrami , niekoniecznie namiętności- każda wygięta w inną stronę, raz wypukłe na brzegach, raz po środku, czasem po osi, do tego drobne niuanse kolorystyczne...hm....Rozumiem, że dla większej ,,naturalności" płytki mogą mieć nieregularne maziaje, ale żeby różnić się w pełnej masie i krasie o kilka dobrych odcieni, to chamstwo, prostactwo i ogólny Armagiedon jak mawia moja zacna psiapsióła Malina. Na wzornikach miały niemal jednolitą, zbliżoną wyglądem do rozbielonego piaskowca strukturę.

Ponieważ przeżywam właśnie szeroko pojęte zwątpienie w kondycję ludzkości ( oraz płytek) doszłam do wniosku że taka karma, kolejny raz się dało dupy i już. Segreguję płytki od najjaśniejszych do najciemniejszych, od najprostszych do tych całkiem porąbanych, po raz kolejny zbliżając się o kilka danów do świętości i liczę na to że jakoś to będzie.
Jedyny plus- zapłaciliśmy za I (powiedzmy) gatunek tyle co za II, więc przymknięcie oka na takie drobne niedogodności przychodzi trochę łatwiej.
Szkoda tylko, że po raz kolejny okazało się że polskie niestety dalej znaczy gorsze- w przypadku podobnego formatu włoskiej firmy który układałam u klientów takich problemów nie było. a tak chciałam wesprzeć rodzimy biznes...

Podsumowując- płytki są ładne. W kategorii ,, format deski , ale nie deska, tzn. drewno chamsko udawane" ( wymyślonej oczywiście przez moi ) oprócz niemieckiego gresu w ujmującej cenie 480zl/ m Tubądzin prowadzi.

Żeby nie było, że kończę post negatywem;)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jedna uwaga, co do psioczenia, ze słabe bo polskie, to ta płytka nie jest polska, produkowana jest przez niemiecką firme Korzilius, ponoć firma ze 160 letnia tradycja. A Korzilus jest w grupie Tubądzin (Tubądzin ich wykupił)i stąd na ekpozytorach jest pod logo Tubądzin, ale Tubądzin handluje tylko nimi.....można to sprawdzić nastrona tubądzina pzrekierowuje na strne Korzilusa.....
A swoja droga mamy zamiar kupić te płytki wiec troche nas wpis zniechęca....

Anonimowy pisze...

aaa i pokazujesz 2 róne płytki sabbia: bianco i crema więc niz dziwnego że sa tak różne kolory

Maja pisze...

postanowiłam się nie poddawać i jeszcze raz wykorzystać Sabbię w innym projekcie. Oprócz koloru olbrzymią wadą tego modelu były powyginane, łódeczkujące płytki ( ułożenie ich to mordęga, a efekt daleki od ideału) tłumaczone przez firmę jako typowa wada formatu "deski". Zapobiegawczo zamówiłam najmniejszy format, 30x30- i o ile oprócz kilku sinych płytek z kolorami było ok, to falowanie powierzchni mnie powaliło. Ułożona podłoga jest cała w regularnych garbach ( jedyna zaleta- ta partia była wybrzuszona na środku, a moje raz na środku, raz na rogach)

Maja pisze...

co do koloru- wszystkie płytki sa w kolorze bianco. Zdjęcie było zrobione tuż po wyjęciu płytek z JEDNEJ paczki. Na początku myślałam że ktoś się pomylił przy sortowaniu i dorzucił do paczki cremę, ale przedstawiciel firmy potwierdził- takie są rozbieżności w przedziale jednego koloru.

Maja pisze...

przed ułożeniem podłogi musiałam otworzyć wszystkie paczki ( kilkadziesiąt metrów), i płytka po płytce je posegregować: wg odcienia, wygięcia ( wepchnięta/ wypchnięta, na na rogach / na środku) i stopnia wygięcia, żeby się nie zabić o krawędzie. Plus- wypracowałam muskuły. Minus- straciłam co najmniej kilkanaście godzin czasu, o nerwach i opóźnieniach nie wspominając.Zatem płytka ładna, ale polecam tylko na własną odpowiedzialność ( i przy cierpliwym glazurniku)