środa, 14 marca 2012

LANGWEDOCJA

W 2005  londyńska projektantka Nicole Albert i Michael Nunan kupili wiejskie gospodarstwo w Lagrasse (Langwedocja). Stworzyli miejsce na ziemi dla siebie i...przyjezdnych gości. To cudo można wynająć na wakacje !
Co do samej willi - to klasyka osadnictwa w najlepszym wydaniu ;). W starą architekturę płynnie wpleciono nowe ( choć nie nowoczesne) wyposażenie. Wszystko jest stonowane, skromne i wygląda jakby należało do tego domu od chwili jego powstania. Chciałam na koniec dodać coś w stylu " to znów nie moja bajka", ale po ostatnich estetycznych zauroczeniach i zdradach wydaje mi się że we wnętrzach można, a nawet trzeba być monogamistą, więc od dziś już wszystko mi się podoba. 
No, prawie wszystko...


The terrace with loungers, dining table, and chairs—all from Castorama in Beziers. The floor tiles are from Llensa in Girona, Spain.


The House La France door is painted in Farrow & Ball's Parma Grey. The door handle is made by a local ironmonger.

Dla bardzo ciekawskich- drzwi pomalowano farbą  Farrow & Ball's, kolor Parma Grey. To farba która doskonale sprawdza się na zewnątrz i posiada przepiękną gamę bieli i szarości.


The courtyard divides the two rental apartments. Nicole uses colorful accents, such as the turquoise pillows, throughout the interior.


The dining table and sofa came from the couple's London home. The white mohair throw is from The White Company, and the 1930s retro chair and painted corner cupboard are from local shops.
Meble w całym domu pochodzą z okolicznych targów staroci lub zostały wykonane przez miejscowego cieślę

A simple stucco fireplace helps heat one of the apartments during the winter months.
 The white farmhouse sink is from Castorama in Beziers; an iron rack is used as a shelf to hang and stack dinnerware.

 A bath with a clawfoot tub.


An outdoor stone sink; the ceramic plates are by potter Sean Miller.Źródło: House La France.
 foto: Sarah Hogan , Caroline Arber.

1 komentarz:

Ada - Daro Meble pisze...

Przepiękne wnętrze! :)

Zapraszam do siebie.
Robimy meble w podobnym stylu :)
Białe, holenderskie.

http://daro-meble.pl/
http://daro-meble.blogspot.com/

Pozdrawiam.